• العربية
  • English
  • فارسی
 
امام زمان (عج) :

سجده شکر از لازمترین و واجبترین مستحبّات است.

   
 
 
 

سي‌وچهارمين جشنواره سراسري قرآن و عترت دانشجويان کشور در دانشگاه قم


با حضور مدير بخش قرآني وزارت علوم، تحقيقات و فناوري
سي‌وچهارمين جشنواره سراسري قرآن و عترت دانشجويان آغاز شد

سي‌وچهارمين دوره جشنواره سراسري قرآن و عترت دانشجويان صبح امروز با حضور ۴۵۰ نخبه قرآني از دانشگاه‌هاي سراسر كشور به ميزباني دانشگاه قم آغاز شد.

​به گزارش ايسنا، سي‌وچهارمين جشنواره سراسري قرآن و عترت دانشجويان كشور با حضور ۴۵۰ مهمان از دانشگاه‌ها و موسسات غير انتفاعي سراسر كشور در ۳۴ رشته در بخش‌هاي آوايي، معارفي، هنري، ادبي، پژوهشي و فناوري صبح امروز در دانشگاه قم آغاز شد.

مسابقات بخش آوايي و معارفي به صورت حضوري برگزار مي‌شود و شركت‌كنندگان در بقيه بخش‌هاي مسابقات نيز آثار خود را از قبل ارسال كرده بودند و آثار مورد داوري قرار گرفته است.

اين جشنواره بر خلاف دوره‌هاي گذشته كه در تابستان و در فصل عدم حضور دانشجويان برگزار مي‌شد، به جهت فرهنگسازي و جذب حداكثري دانشجويان و استفاده حداكثري دانشگاهيان از فعاليت‌هاي قرآني و فضاي معنوي جشنواره امروز دهم مهر ماه آغاز به كار كرده است.

مراسم اختتاميه اين دوره از جشنواره نيز فردا روز پنجشنبه ۱۱ مهرماه با حضور آيت‌الله سبحاني مرجع تقليد شيعه و استاد برجسته حوزه و برخي مسئولان​ استاني و حوزوي برگزار مي‌شود.

امروز نيز بعد از نماز ظهر و عصر حجت‌الاسلام والمسلمين قرائتي در جمع دانشجويان به سخنراني در خصوص مباحث قرآني خواهد پرداخت و احمدي وفا از قاريان بين‌المللي نيز به قرائت كلام الله مجيد مي‌پردازد.
برنامه‌هاي نوبت عصر هم با تداوم مسابقات آوايي در دو بخش خواهران و برادران ادامه مي‌يابد؛ شركت‌كنندگان در اين مسابقات در روز پنجشنبه ۱۱ مهرماه به زيارت مرقد مطهر حضرت معصومه(س) مشرف مي‌شوند و با آيت‌الله جوادي آملي نيز ديدار خواهند كرد.

مراسم اختتاميه اين دوره از مسابقات هم در سالن امين جمكران با حضور مسئولان وزارت علوم و يكي از مراجع تقليد برگزار خواهد شد. 

مراکز همسو

انتشار محتوای این وبگاه تنها با ذکر منبع مجاز میباشد

X
Loading