• العربية
  • English
  • فارسی
 
امام جعفرصادق (علیه‌السلام) :

مَن ماتَ مِنكُم وَ هُوَ مُنتظِرٌ لِهذا الأََمرِ كان كَمَن هوُ مَعَ القائِمِ فی فُسطاطِه.
هر کس از شما که در حال انتظار ظهور حضرت مهدی(علیه‌السلام) از دنیا برود همچون کسی است که در خیمه و معیت آن حضرت در حال جهاد به سر می‌برد. (بحار، ج ٥٢، ص ١٢٦)

   
 
 
 

حضرت آیت الله علوی گرگانی: تغییر سبک زندگی با دستور العمل و بخشنامه محقق نمی شود


به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، متن پیام حضرت آیت الله علوی گرگانی به والدین، جوانان و بانوان در مورد سبک زندگی و ازدواج در سالروز ازدواج امام علی و حضرت زهرا (سلام الله علیهما)به این شرح است:

قال علی علیه السلام« مَنِ اتَّخَذَ قَوْلَ اللَّهِ دَلِيلًا هُدِيَ إِلَى الَّتِي هِيَ أَقْوَمُ »

با تبریک و تهنیت سالروز ازدواج امیر المؤمنین علی علیه السلام و حضرت زهرا سلام الله علیها لازم میدانم نکاتی را خدمت جوانان، بانوان و ملت شریف ایران عرض کنم.

جامعه اسلامی ما در شرایط خاصی قرار دارد چرا که وجود مشکلات عدیده اقتصادی و فشار زندگی بر مردم موجب ترس و وحشت قشر کثیری از جوانان، بانوان و مردان جامعه ما نسبت به آینده خود شده است.

لکن آنچه که بیش از همه نمود دارد و موجب نگرانی می باشد تغییر فرهنگ زندگی عمومی و غلبه برخی باورهای غلط در جامعه است. تغییر روحیه قناعت به تجمل گرایی، روحیه گذشت به منفعت طلبی ، روحیه مسئولیت پذیری به بی مسئولیتی در قبال دیگران، کمتر شدن حیا و عفت عمومی، موجب تغییر در سبک زندگی مردم شده است. غلبه تفکرات غرب زده بر تفکرات اسلامی و توجه مردم به نگرشهای غلط به بهانه مدرنیزه شدن و دوری از سنتهای اصیل اسلامی، کم رنگ شدن فرهنگ قرض در جامعه و جایگزینی آن با فرهنگ سودجویی، کم توجهی به بزرگترها مخصوصا پدر و مادر و بی توجهی به نصایح آنها در برخی موارد، همگی موجب بروز مشکلات و گرفتاریها شده است.

متأسفانه در سالهای نه چندان دور نیز شعار فرزند کمتر زندگی بهتر که برگرفته از همان فرهنگ مدرنیزه و غرب زدگی است، سبب کاهش فرزندآوری و ایجاد خطرات جدی برای جامعه در چشم انداز بلند مدت شده است.

قطعا تغییر سبک زندگی با دستور العمل و بخشنامه محقق نخواهد شد و نیازمند عزم و اراده ملی و مردمی می باشد.

اینجانب در آستانه سالروز ازدواج دو نور نیّر و پاک، حضرت امیر المؤمنین علی علیه السلام و حضرت زهرا سلام الله علیها به تمامی جوانان و بانوان، پدران و مادران توصیه میکنم با اراده جمعی و توکل بر خدا و با سرلوحه قراردادن دستورات اصیل اهل بیت علیهم السلام، به سنتهای اصیل اسلامی بازگشت کنند و به خانواده های عزیز نیز توصیه میکنم، با کم کردن فشار توقعات بر جوانان و سبک گرفتن مهریه و کاستن از مراسمات پر زرق و برق و برنامه های غیر ضرور زمینه ازدواج جوانان را فراهم آورند و به جوانان عزیز نیز توصیه میکنم با صبوری و توکل بر خدا و اصلاح سبک زندگی بر تشکیل خانواده ای پر امید و مؤمنانه همت گمارده و با فرزند آوری صحیح و تربیت فرزندانی صالح آینده خود و جامعه را تضمین نمایند. ٩٩.۴.٢۶ 

انجمن‌ها
دانشگاه‌ها
پژوهشگاه‌ها
مراجع عظام
سایر

انتشار محتوای این وبگاه تنها با ذکر منبع مجاز میباشد

X
Loading