• العربية
  • English
  • فارسی
 
امام جعفرصادق (علیه‌السلام) :

لَو لَمْ یبْقَ منَ الدُّنیا اِلاَّ یومٌ واحِدٌ لَطَوّلَ اللهُ ذلِكَ الیومَ حَتّی یخرُجَ قائمُنا أَهْلَ البَیت.
اگر از عمر دنیا تنها یک روز مانده باشد خداوند آن روز را آنقدر طولانی می‌کند تا قائم ما اهل بیت(علیه‌السلام) ظهور یابد. (منتخب‌الاثر، ص ٢٥٤)

   
 
 
 

تجليل از اساتيد دانشگاه قم در همايش روز استاد


به گزارش روابط عمومي دانشگاه، در آستانه روز شهادت استاد شهيد مرتضي مطهري و بزرگداشت معلم، همايش روز استاد با حضور دكتر سرمست استاندار محترم قم، دكتر ديرباز رياست دانشگاه و ساير معاونين و مديران دانشگاه برگزار شد.

دكتر ديرباز ضمن تبريك بابت ارتقاي 15 پله اي رتبۀ علمي دانشگاه و قرار گرفتن در بين 34 دانشگاه برتر كشور، اين پيشرفت را مرهون تلاش هاي شبانه روزي اساتيد گرانقدر دانشگاه، مسئولين و دانشجويان دانست و رسيدن به رتبه هاي بالاتر را جزو اهداف برنامه هاي ميان مدت و بلند مدت دانشگاه عنوان كرد.

دكتر سرمست استاندار محترم قم نيز ضمن عرض تبريك به مناسب مقام والاي استاد خود را همچنان يك معلم دانست و حضور در جمع فرهيختگان دانشگاه قم را موجب خرسندي دانست و با تاكيد بر ارائه طرح هاي توسعه اي استان قم در كارگروه هاي تخصصي توسط دانشگاهيان گفت: هر استاد يك مسئله و هر دانشگاه يك پروژه را در مسير توسعه استان ارائه دهند.

ايشان با بيان اينكه دانشگاه ها تفاوت ماهوي با محيط هاي اداري دارند گفت: در عين حال اين ديدگاه منافي بازانديشي و ريشه يابي كاستي ها نيست و با تاكيد بر پيوند دانشگاه، دولت و صنعت افزود: بخش هاي مختلف نيازمند كمك به يكديگر هستند و نبايد خود را بي نياز از هم بدانند.

دكتر سرمست با اشاره به پيگيري هاي صورت گرفته براي برقراري ارتباط بين دانشگاه و دولت، ايجاد دفتر ارتباط دولت با دانشگاه ها در استانداري قم را مورد توجه قرار داد و افزود: اين ارتباط بايد به حل مشكلات و توسعۀ استان منجر شود و خروجي كار پژوهشي بايد راهكاري براي حل مشكلات طرح هاي سياسي، اقتصادي و عمراني استان قم باشد.

در ادامه مراسم از اساتيد برتر و رؤساي دانشكده ها و برخي مديران دانشگاه نيز تجليل به عمل آمد كه اسامي اين بزرگواران در ادامه تقديم مي گردد.

دانشكده الهيات:

1.دكتر عليرضا ابراهيمي
و 2.دكتر زهرا خزاعي راوري 

انجمن‌ها
دانشگاه‌ها
پژوهشگاه‌ها
مراجع عظام
سایر

انتشار محتوای این وبگاه تنها با ذکر منبع مجاز میباشد

X
Loading